Joanna Szczepkowska zagra w gliwickim spektaklu!!! – To już pewne…

Projekt „Art for Art” ma charakter rozłożonego na kilka lat stypendium kulturalnego dla artystów białoruskich. Co nam, zwłaszcza tu w Gliwicach, do tego? Otóż bardzo wiele, bowiem wszystkie, jak się zaraz Czytelnicy przekonają, bardzo spektakularne przedsięwzięcia, swoje premiery będą miały zawsze w Gliwicach. To gliwiczanie staną się pierwszymi widzami, krytykami, ale także mecenasami najzdolniejszych młodych twórców zza naszej wschodniej granicy.

Joanny Szczepkowskiej (Olga) raczej nikomu przedstawiać nie trzeba… (fot. Jan Zamoyski)

Poparcie i deklaracje współpracy z różnych stron przeszły już w tej chwili nasze oczekiwania i to jest najlepszy dowód, że projekt odpowiada potrzebie chwili. Jeśli chodzi o przedsięwzięcia przewidziane jeszcze na ten rok, będą to: plenerowa (Rynek) wystawa fotograficzna „To był nasz głos!”, przygotowywana wspólnie z Muzeum w Gliwicach (wernisaż odbędzie się 19 grudnia), oraz przewidziana na 16 grudnia premiera spektaklu „Biały anioł z czarnymi skrzydłami” na podstawie dramatu pierwszej stypendystki projektu Diany Bałyko. Z ogromną satysfakcją mogę poinformować, że doszliśmy do porozumienia ze znakomitą Joanną Szczepkowską, która wcieli się w rolę Olgi, matki głównej bohaterki. Świetnie rokuje również obsada pozostałych ról. Warto podkreślić, że wszyscy ich odtwórcy są związani z Teatrem Nowej Sztuki, a ci z nich, którzy niedawno skończyli szkoły aktorskie, tu właśnie stawiali pierwsze kroki na deskach sceny. Osobistym marzeniem piszącego te słowa było to, aby w ich rodzinnym mieście stworzyć im warunki do artystycznej pracy. To marzenie właśnie się spełnia w całej rozciągłości, choć już wcześniej chociażby zdobycie przez Mateusza Mikołajczyka nagrody dla najlepszego aktora międzynarodowego festiwalu Teatralny Kufer w Mińsku (w spektaklu TNS „Pod podeszwą buta”) zdawało się to zapowiadać.

Joanna Halinowska (Andżelika), niezapomniana w gliwickiej „Miss Hiv” (TNS), teraz oglądana na scenach warszawskich

W grudniu na scenie zobaczymy:

Joannę Szczepkowską – w roli Olgi,

Annę Maksym – w roli Niny

Natalię Miśkiewicz – w roli Arkadii

Joannę Halinowską – w roli pielęgniarki Andżeliki

Mateusza Mikołajczyka – w roli Paszki

Kamila Freya – w roli lekarza Samojłowa

Natalia Miśkiewicz (Arkadia),  znakomicie prezentowała się podczas Festiwalu X-OFF w roli Gołej Baby, genialnej kreacji Joanny Szczepkowskiej

Znakomita obsada, z bardzo symbolicznym kluczem. Jest gwiazda, którą także wielu z nas podziwia, jest dwójka aktorów po państwowych szkołach aktorskich (z rodowodem TNS!), jest aktor po studium (wspólpracujący od kilku lat z TNS!) i dwie aktorki niezawodowe, jednak z dużym doświadczeniem scenicznym, pracujące w Teatrze Nowej Sztuki.

Anna Maksym (Nina) i Mateusz Mikołajczyk (Paszka), razem odnieśli już sukces w Mińsku w spektaklu „Pod podeszwą buta” (TNS)

Nie zamykamy sceny dla nikogo. Chcemy w ten sposób symbolicznie dokonać „aktu otwarcia”. Aby jednak akt ów uważać za dopełniony, idziemy jeszcze dalej. W obsadzie wakują dwie role. Nieprzypadkowo. Nie zatrudniliśmy dotąd aktorów zawodowych. Chcemy dać szansę tym, którzy o aktorstwie kiedyś marzyli, zapowiadali się świetnie, a los zechciał inaczej i pokierował ich w inną stronę. Niniejszym ogłaszamy casting do roli Wadima, ojczyma Niny oraz do roli jej Babci. Zupełnie nietypowy casting, nie dla młodych, marzących o scenie osób, ale dla tych, którzy swoje młodzieńcze marzenia jedynie wspominają czasem z łezką w oku. Namawiamy! Dodam tylko, że zarówno Wadim jak i Babcia mają również swoje sceny sam na sam z Joanną Szczepkowską. Czy nie jest prawdą, że marzenia się spełniają? Wierzymy, że znajdziemy bardzo utalentowanych aktorkę i aktora. Po „zawodowców” sięgniemy w ostateczności.

Na zgłoszenia czekamy do 10 września pod adresem: tns.biuro@gmail.com

Kamil Frey (Samojłow), między innymi przejmujący Ksiądz w monodramie „Wściekły pies” (TNS)

Do odważnych świat należy, a dla zainteresowanych garść informacji na temat obu postaci i wymagań, stawianych ich odtwórcom.

Babcia – wiek ok. 65 lat. Osoba ruchliwa i pogodna, z tzw. mocnym charakterem. Głos donośny, wyraźna artykulacja, bez wad wymowy. Niebojąca się wystąpień publicznych.

Wadim – wiek 50-60 lat. Męski, silny, raczej wysportowany. Najlepiej z mocnym, niskim głosem, z poprawną dykcją.

Reklamy
Published in: on 31/08/2011 at 9:51 am  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://darjez.wordpress.com/2011/08/31/joanna-szczepkowska-zagra-w-gliwickim-spektaklu-to-juz-pewne/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentDodaj komentarz

  1. super moja pani aneczka od nosi sukces
    bardzo mocno joom lubie oby tak dalej panio aniu


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: